Пам'ятка про вкорінення живців фіалки

27
січня
2016 року


Укоренити листок фіалки можна двома способами: у воді та одразу в ґрунті.

Обидва способи однаково хороші і не впливають на швидкість появлення корінців, а потім - і діток.

Перед укоріненням листочка обов'язково необхідно гострим лезом оновити зріз (бажано під кутом) і можна дати йому підсохнути п'ять хвилин на повітрі (але не довше!)

Укорінювати листочки потрібно в досить теплому і світлому місці, але в жодному разі не на прямих сонячних променях.


Якщо Ви вирішили вкорінювати у склянці з водою, бажано вибрати ємність відповідного розміру, щоб листочок не провалювався в неї повністю і не випадав. Налийте в нього кип'яченої води, охолодженої до кімнатної температури. Зануріть зріз листка фіалки приблизно на 1-1,5 см у воду. Слідкуйте, щоб у склянці завжди був достатній рівень води, за необхідності її треба доливати. Коріння з'явиться приблизно через 3-4 тижні. Коли воно досягне близько 1 см, листочок потрібно висадити в ґрунт для фіалок. Тепличка у цьому випадку нам не знадобиться.

Цей спосіб зручний тим, що Ви можете спостерігати за процесом укорінення, щоб лист не підгнивав.


Другий спосіб укорінення листочків фіалки - це висаджування живця відразу в ґрунт. У цьому випадку дуже важливо стежити за вологістю: ґрунт не повинен бути занадто мокрим чи пересихати. Візьмемо стопку з дренажним отвором, наповнимо її злегка вологим субстратом для фіалок. Олівцем або паличкою можна зробити неглибокий отвір і висаджуємо живець. Легенько утрамбовуємо ґрунт зверху пальцем навколо листочка і трохи поливаємо. Щоб наш листок не завалювався - можна його ззаді підперти. Стопку з живцем обов'язково поміщаємо в тепличку. Її можна зробити з підручних матеріалів (тортівниці, прозорого судочка, зип-пакету). Бажано зрідка провітрювати. Поливати ґрунт потрібно дуже обережно, по мірі підсихання. Приблизно через 3-4 тижня ми зможемо побачити коріння через прозору стопку. Це означає, що лист укорінений і його можна дістати з теплички.

Цей спосіб зручний тим, що виключає подвійні дії з живцем, він одразу вкорінюється у своїй постійній склянці.

Коли підростуть дітки, їх необхідно розсадити по окремих горщичках.


Вдалого Вам вирощування!