Ця інформація для тих, хто хоче придбати фіалку-химеру.
Скоріш за все вона буде корисна новачкам, але, можливо, і досвідчені фіалководи візьмуть щось собі на замітку. Буду тільки рада!
Що таке химера чи химерний спорт?
Чим ці сорти відрізняються від звичайних фіалок?
Перше: це візуальне сприйняття – на пелюстках квітки видно смуги. Вони можуть бути чіткими або штрихами, можуть проявитися відразу при розцвітанні квітки або протягом декількох перших днів.
І друге, на мою думку, найважливіше, це розмноження химер. У цих сортів із листка забарвлення не передається; щоб передати смугасте забарвлення - їх потрібно розмножувати лише пасинками.
Пасинки на фіалочці можна отримати трьома різними способами:
- Вкорінюючи квітконоси і вирощуючи їх з прилистків. Процес цей тривалий і можна сказати "ювелірний", також має деякі нюанси і правила, які слід виконувати;
- Видаливши верхівку дорослої рослини, тоді пасинки ростуть на "пенькові";
- Іноді рослина сама дає бокові пасинки, але так відбувається далеко не завжди. Якщо це сталося, пасинок потрібно акуратно зняти, не пошкодивши ні його, ні рослину, а потім укоренити.
Саме тому, що процес розмноження химер такий складний і потребує певних навичок, ціни на химери вищі, ніж на звичайні сорти сенполій.
Передача сортових ознак через пасинок у всіх сортів різна і непередбачувана. Є химери, які дуже добре передаються (від 90% і вище), а є які гірші (близько 80%). Якщо повторюваність нижче 50% - кажуть, що химера незакріплена.
Купівля пасинка, який не цвів (неперевіреного пасинка) - це завжди певний ризик, адже він може не повторити материнського забарвлення. І цей ризик слід усвідомлювати!
Я не приймаю претензій і не роблю замін або повернення грошей, якщо пасинок процвів не за сортом.
Можу лише на словах гарантувати, що всі пасинки знімаю з сортової квітучої рослини і вкорінюю квітконоси з найбільш чітко вираженими химерними ознаками.
Іноді у каталозі Ви можете зустріти назву "сортовий пасинок" - це означає, що він вже процвів у мене химерними квітами. Такий пасинок може бути укоріненим або невкоріненим, а його вартість може бути дещо вищою, ніж на неперевірені пасинки.
Чому ж ми все таки любимо химери?
Незважаючи на всі складнощі з розмноженням та ризик придбати спорт, я дуже люблю химерні сорти.
Особисто для мене це перлина, прикраса колекції. Найкрасивіше видовище – це цвітіння химер. Хтось може і заперечити, але це моя думка :)